Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular?

Nova Akademi'e öğrencilerimiz tarafından sıkça sorular soruları sizin için hazırladık.

Uzaktan eğitim, değişen dünya şartlarına uygun olarak zamansız bir eğitim almanızı sağlar. Yer ya da saate bağlı kalmadan, sınıf ortamında hissetmenizi sağlayan modern bir eğitim sistemidir.

Eğitimlere 7/24 kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eğitim içerikleri doküman, video, canlı yayın ve yüz yüze olarak verilmektedir.

Eğitimini başarı ile tamamlayan ve sınavını geçen herkes sertifika almaya hak kazanır.

Her sertifika programının içeriği ve ders sayısı birbirinden farklıdır. Bu sebeple mezuniyet durumunuz eğitim seçiminize göre farklılık göstermektedir.

Eğitim seçiminizin altında yer alan “hemen bilgi al” kısmından formu doldurduktan sonra eğitim danışmanlarımız en kısa sürede size ulaşacaktır.

Size özel verilen kullanıcı adı ve şifreyle öğrenci girişi panelinden 7/24 giriş yapabilir; telefon, tablet ya da bilgisayardan eğitimlerinize başlayabilirsiniz.

Eğitimlerinize kayıt olduktan sonra aynı gün içerisinde şifreniz ve kullanıcı adınızla giriş yaparak başlayabilirsiniz.

Videolarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz

Uzaktan eğitimin size sağladığı en büyük kolaylıklardan biri online sınav sistemine sahip olmasıdır. Kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak sisteminizde bulunan “sınava katıl” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Sınav tarihinizsınavınızdan 1 hafta önce tarafınıza sms (kısa mesaj) yoluyla gönderilecektir.

50 Puan sınavdan geçmeniz için yeterlidir.

Sınavlara toplam 3 kere girme hakkınız bulunmaktadır.

Eğitimlerinizi tamamladığınızda Tüm dünyada ve Türkiye’de geçerli Uluslararası akrediteli sertifika sahibi olacaksınız.

Eğitimlerinizi tamamlayıp sınavınızda başarılı olduğunuz takdirde 3-4 hafta içerisinde tarafınıza yönlendirilecektir.

Sertifikanız basıldıktan sonra adres bilginize göre sizlere kargo ile gönderilecektir.

Canlı yayınlara girme zorunluluğunuz yoktur. Uygunluk durumunuza göre daha sonra sisteminizden canlı yayın butonunun altındaki linklere tıklayarak offline şekilde istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Yüz yüze eğitimlere katılmanız zorunlu değildir. Sizler için pekiştirme amaçlı uygulamalı yapılan bir eğitimdir. Sertifikanız katılmasanız dahi tarafınıza yönlendirilir.

Türkiye’deki eğitim firmalarından farklı olarak Nova Akademi sizlere birçok ödeme seçeneği sunmaktadır. İsterseniz kendi sisteminizden banka alt yapısıyla kredi kartına taksit yapabilir, isterseniz kurum iban numarasına havale/eft yapabilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerinizi hiçbir şekilde sizden istemiyoruz. Size özel kullanıcı adı ve şifrenizle girdiğiniz sisteminizden ödemeler butonuna tıklayarak 3D Secure ödeme sistemiyle, banka aracılığıyla gerçekleştiriyorsunuz. Nova Akademi KVK Kanunu gereğince kredi kartı bilgilerinizi asla kaydetmez.

Nova Akademi eğitim danışmanları kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Nova Akademi, sektörel deneyimi, genç ve dinamik kadrosu, güncel ve farklı eğitimleri ile %100 müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir kurumdur. Uluslararası geçerliliği olan sertifikalı eğitimleri ile bireylere kişisel ve kariyer gelişiminde katkıda bulunmayı ilke edinmiştir.